Presidenti Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e liderëve të rajonit, në Ohër

Presidenti Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e liderëve të rajonit, në Ohër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka refuzuar të marrë pjesë në Samitin e Ohrit, i cili është mbajtur të shtunën dhe të dielën me pjesëmarrje të liderëve të Ballkanit Perëndimor, Zoran Zaev, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiq. Kundër Samitit është shprehur edhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa.