Lajçak nis sot vizitën në Kosovë

Lajçak nis sot vizitën në Kosovë

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak vjen në vizitë të hënën në Prishtinë, e që të mërkurën niset për në Beograd. Gjatë qëndrimit në Prishtinë ai do të takohet me kandidatin për kryeministër Albin Kurtin si dhe politikanë të tjerë.