Dialogu me Serbinë/ Kryeministri Hoti: Njohje reciproke dhe normalizim të marrëdhënieve

Dialogu me Serbinë/ Kryeministri Hoti: Njohje reciproke dhe normalizim të marrëdhënieve

Kryeministri Edi Rama priti pak ditë më parë në Tiranë, Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, i cili zhvilloi vizitën e parë zyrtare në Shqipëri, pas mandatimit të tij në këtë post. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi, deklaroi se është në koordinim me të Dërguarin Special të Presidentit Trump për negociatat e paqes mes Serbisë dhe Kosovës, ambasadorin Richard Grenell për të zhvilluar një takim të dytë në Uashington, pas refuzimit të atij të 27 qershorit.