Ushtria turke vazhdon përparimin në Afrin

“Dega e Ullirit” do të sjellë siguri, paqe e stabilitet për popullin e Afrinit dhe më gjerë.

Operacioni në Afrin

Forcat e Armatosura Turke vazhdojnë operacionin “Dega e Ullirit”, të filluar më 20 janar me qëllim vendosjen e sigurisë në kufirin e Turqisë me Sirinë dhe stabilitetit të rajonit si dhe për të eliminuar organizatat terroriste PKK/PYD-YPG dhe DAESH dhe për të shpëtuar popullin mik dhe vëlla të rajonit nga shtypja dhe mizoria.


Fjalët Kyçe: operacioni në Afrin , operacioni Dega e Ullirit , Forcat e Armatosura Turke