Ndeshja Portugali-Uells

Portugalia është finalistja e parë e Kampionatit Evropian të Futbollit

Euro 2016 (Portugali-Uells)

Pasi mundi Uellsin me rezultatin 2-0 Portugalia është finalistja e parë e Kampionatit Evropian të Futbollit, Euro 2016. Pjesa e parë u mbyll pa gola. Në pjesën e dytë shënuan Cristiano Ronaldo (50) dhe Nani (53).


Fjalët Kyçe: Euro 2016