Paria shtetërore turke pret fëmijët nga 26 vende të botës

Në kuadër të Edicionit të 39-të të Festivalit Ndërkombëtar të Fëmijëve – 23 Prilli, fëmijët e ardhur nga 26 vende të ndryshme të botës marrin pjesë në festimet që zhvillohen në Nevshehir dhe njëkohësisht u pritën nga paria shtetërore në Ankara.

Festa e Fëmijëve

Fëmijët e ardhur nga vende të ndryshme të botës për të marrë pjesë në Festivalin e 39-të Ndërkombëtar të Fëmijëve që organizohet nga ana e Radio Televizionit Turk TRT u pritën në Pallatin Presidencial nga Presidenti Rexhep Tajip Erdoan dhe në Kryeministri nga Kryeministri Binali Jëlldërëm.


Fjalët Kyçe: Presidenti Recep Tayyip Erdogan , Binali Yildirim , Festa e Fëmijëve , Radio Televizionit Turk TRT