Aktorja gjermane Wilma Elles ka marrë nënshtetësinë turke

Caroline e telenovelës “Öyle bir geçer zamanı”, tani edhe zyrtarisht turke.

Wilma Elles

Elles puthi flamurin turk dhe festoi sëbashku me bashkëshortin e saj turk këtë lajm të gëzueshëm për çiftin. “Ky ishte një vendim që më bën veçanërisht të ndjehem krenare. I shpreh falënderimet e mia presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe Kryeministrit Ahmet Davutoglu. Jam shumë e lumtur që u bëra shtetase turke, pasi me zemër kam qenë prej kohësh turke" tha aktorja turke Wilma Elles.


Fjalët Kyçe: Wilma Elles , nënshtetësia turke , telenovelat turke