Erdoan u prit me ceremoni zyrtare nga Emiri i Katarit, Temim bin Hamad al-Tani

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) vazhdon kontaktet në Katar, stacioni i tretë i turneut në vendet e Gjirit.

Doha, 15.02.2017

Në kryeqytetin e Katarit, Doha, Presidenti Erdoan u prit nga Ministri i Energjetikës dhe Industrisë së Katarit Muhammed al-Sada dhe Ambasadori i Katarit në Ankara Salim Mubarak al-Shafi, Ambasadori i Turqisë në Doha Ahmet Demirok si dhe personeli i ambasadës. Sot Presidenti Erdoan u prit me ceremoni zyrtare nga Emiri i Katarit, Temim bin Hamad al-Tani.


Fjalët Kyçe: Presidenti Recep Tayyip Erdogan , marrëdhëniet Turqi-Katar , Emiri i Katarit , Sheik Temim bin Hamad Al Thani , Ahmet Demirok