Pamje të rënda nga zonat e goditura nga tërmeti në Irak

Tërmeti, që goditi Irakun në orët e vona të mbrëmjes, ka shkaktuar dëme të mëdha në njerëz dhe materiale.

Irak

Si pasojë e tërmetit 7,2 ballë që goditi Irakun, sipas përcaktimeve të para në Sulejmanije të Irakut kanë humbur jetën 7 persona ndërsa në Iran kanë vdekur 328 persona. Bëhet e ditur se numri i personave të plagosur në Iran është 2 500.


Fjalët Kyçe: tërmeti në Irak , Derbendihan , Sulejmanije , tërmeti në Irak shkakton shumë të vdekur në Iran , kufiri Irak-Iran