Obama viziton Kubën

Një president amerikan viziton Kubën pas 9 dekadash.

Obama në Kubë

Presidenti Obama nisi sot një vizitë 3-ditore në Kubë. “Ndryshimi në Kubë po vjen dhe Raul Castro e ka të qartë këtë", tha Obama para takimit me Kastron. Obama është presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara që viziton vendin komunist në më shumë se 9 dekada.


Fjalët Kyçe: Barack Obama , Kubë , Raul Castro , Presidenti amerikan