Shtypi i Kosovës 21.05.2014

Më poshtë vijojnë titujt kryesorë të gazetave të Kosovës të ditës së sotme

Shtypi i Kosovës 21.05.2014

Gazeta “Tribuna

KUVENDI I RI, DEPUTETË TË VJETËR

Legjislatura e katërt e Kuvendit të Kosovës e cila u vetëshkarkua më 7 maj, është konsideruar si më e dobëta në historinë funksionimit të Kuvendit. Por kjo nuk i ka penguar partitë politike që sërish t’i kandidojnë po të njëjtët njerëz që kanë qenë në institucionin përfaqësues të vendit që nga viti 2011 e deri para dy javësh.

Tituj të tjerë:

Politikanët harrojnë çfarë kanë premtuar

Mustafa e Thaçi lakmojnë bashkëpunimin me AKR-në

Të arratisur në QKUK

Gazeta “Zëri

PAKTI MUSTAFA – PACOLLI

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli kanë

intensi kuar bisedimet për një pakt të

mundshëm paszgjedhor, në mënyrë që partia

e Hashim Thaçit të nxirret në opozitë

Tituj të tjerë:

“Arratisen”, i tremb Veriu!

Banka e Serbisë njeh Republikën e Kosovës

Thaçi lejon shamitë, për vota

Parafushata jashtë kontrollit

Kryeqyteti me 770 rrugë pa emra

Gazeta “Epoka e Re

THAÇIN, DIHET

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka nominuar kandidatin për kryeministër

Tituj të tjerë:

90 vëzhgues të BE-së monitorojnë zgjedhjet e 8 qershorit

Do të jem pjesë e Qeverisë “Thaçi 3” – Edita Tahiri

“Grupi i Drenicës” të mos transferohet në veri

Gazeta “Koha Ditore

LUSHTAKU KUSHTËZON DREJTËSINË

Tituj të tjerë:

Qeveria hyn në pazar me veriorët

Rreth 25 mijë aplikacione të votuesve vijnë nga Serbia

Gazeta “Lajm

TROJKA KOMUNISTE

Tituj të tjerë:

BE-ja do të vëzhgojë procesin zgjedhor

KQZ nënshkruan 4 memorandume bashkëpunimi

Gazeta “Kosova Sot

JA PSE GJYQTARI I EULEX-it NDALOI PUNIMET TE KATEDRALJA

Tituj të tjerë:

Grupi iDrenicës refuzon transferimin në veri

Parandalimi i manipulimit

Gazeta “Sport Plus

NUK I FRIKËSOHEN TURQISË -Kosovë-Turqi, e mërkurë ora 18:00


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme