Shtypi i Kosovës 12.05.2014

Më poshtë vijojnë titujt kryesorë të gazetave të Kosovës për ditën e sotme:

Shtypi i Kosovës 12.05.2014

Gazeta “Koha Ditore”

ADERIMET S’PRITET TË SJELLIN NDRYSHIMIN E MADH

Aderimet e pjesëtarëve të shoqërisë civile në partitë politike analistët politikë i shohin si përpjekje të pasuksesshme për reformimin e partive.

Tituj të tjerë:

Gjykata e tenderëve konfirmon shkeljen e Ligjit të prokurimit nga MPB-ja
Thaçi premton fond edhe për sigurime bujqësore
Teuta Rugova thotë se do të jetë zëri i rinisë nëse zgjidhet deputete

Gazeta “Tribuna”

ASOCIACIONI ME KOMPETENCA EKZEKUTIVE

Tituj të tjerë:

Qeveria e re nga fundi i korrikut – Kosova pritet të bëhet me qeverinë e re diku nga fundi i muajit korrik apo fillimi i gushtit. Agjenda e procesit zgjedhor të 8 qershorit nuk premton që qeveria e re do të mund të formohet më herët.
Fondi në pikëpyetje
Kushtet e këqija për FIT-in

Gazeta “Epoka e Re”

NË KËTO ZGJEDHJE PO HYJMË FUQISHËM

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli

Tituj të tjerë:

SHBA-ja rikonfirmoi mbështetjen e fuqishme për Kosovën
Xhemajli: Të ndërpritet verifikimi i veteranëve

Gazeta “Zëri”

BEN BLUSHI – SHQIPËRIA DHE KOSOVA PO KRIJOJNË OLIGARKË

Tituj të tjerë:

Rugova: LDK, shpresë për Kosovën
Deda: Shtet autokratik pa “Vetëvendosjen”
Frymë e re në PDK

Gazeta “Bota Sot”

TEUTA RRUGËS SË BABAIT, ‘LDK-JA PËR POPULLIN ËSHTË SHPRESË DHE BESË’

Teuta Ibrahim Rugova, hyn në garën zgjedhore

Tituj të tjerë:

Katër risitë e LDK-së! Të hënën dorëzohen emrat e kandidatëve për deputetë
A do hyjnë AKR-ja dhe PD-ja në koalicion me LDK-në?

Gazeta “Lajm”

GJYSHI I LAGJES, XHA ISO

Tituj të tjerë:

Di Carlo rikonfirmon përkrahjen e fuqishme të SHBA-së
Dhjetë ditë fushatë, të mjaftueshme

Gazeta “Bota Press”

PRESIDENTI RUGOVA THOSHTE: “LDK-ja, SHPRESË DHE BESË PËR KOSOVËN!”

Gazeta “Kosova Sot”

PREMTIMET (E KOTA) PËR VOTA


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme