Del videoklipi i ri promovues i pasurive natyrore dhe historike të Turqisë

Në median sociale është publikuar filmi i ri promovues, i përgatitur nga Ministria e Kulturës dhe Turizmit, në të cilin zbulohet pasuria natyrore dhe historike e Turqisë.

1678249
Del videoklipi i ri promovues i pasurive natyrore dhe historike të Turqisë

Në median sociale është publikuar filmi i ri promovues, i përgatitur nga Ministria e Kulturës dhe Turizmit, në të cilin zbulohet pasuria natyrore dhe historike e Turqisë.

Videoja 27-sekondëshe që është postuar në profilin e ministrit të Kulturës dhe Turizmit, Mehmet Nuri Ersoy dhe të Ministrisë në median sociale, përmban imazhe nga zona të ndryshme të Turqisë, duke tërhequr vëmendjen në bukuritë natyrore dhe pasurinë historike të vendit.

Në videoklip, në të cilin përdoret slogani "Shëtite Anadollit", ka imazhe të ndryshme duke filluar nga plazhet e gjera të Mesdheut e deri te muzetë historikë të hapura në natyrë dhe sportistët e kanionit.

 


Lajme të ngjashme