Dua Lipa pushton botën e muzikës, propozohet për 3 Çmime të Videove Muzikore

Ylli i muzikës po pushton tregun muzikor me hitet e saj. Dua është nominuar së fundmi me 3 Çmime të Videove Muzikore (VMA)...

Dua Lipa pushton botën e muzikës, propozohet për 3 Çmime të Videove Muzikore

Dua Lipa hyri në histori kur u bë femra e parë që u propoozua për 5 Çmime të Industrisë Britanike të Fonografisë (BRIT Awards). Këngëtarja me origjinë shqiptare nuk di të ndalet.

Ylli i muzikës po pushton tregun muzikor me hitet e saj. Dua është nominuar së fundmi me 3 Çmime të Videove Muzikore (VMA).

“New Rules” është propozuar për Çmimin e Këngës së Vitit, “IDGAF” për Çmimin e Koreografisë më të Mirë dhe “One Kiss” për Çmimin e Kërcimit më të Mirë.

Ajo u bëri thirrje të gjithë dashamirësve të saj që ta votojnë.Lajme të ngjashme