Dua Lipa merr çmim prestigjioz për kontributin në muzikë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, është nderuar me një çmim “Ascap Vanguard” për ndikimin e saj në muzikë.

Dua Lipa merr çmim prestigjioz për kontributin në muzikë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, është nderuar me një çmim “Ascap Vanguard” për ndikimin e saj në muzikë.

Lipa shijoi sukses të madh dhe u bë sensacion i muzikës pop me këngën “New Rules” të lancuar së fundmi.

“Jam shumë mirënjohëse që fitoj këtë çmim mes artistëve që i admiroj kaq shumë”, ka thënë Dua Lipa me këtë rast.

Me çmim për kontributin në muzikë u nderua edhe grupi “The Amazons”.

Ceremonia e çmimeve “ASCAP” mbahet çdo vit dhe prezantohet nga shoqëria amerikane e kompozitorëve, autorëve dhe publikuesve, për hir të “ndikimit në zhanret e reja muzikore dhe zhvillimin e tyre”.

Kjo ceremoni për herë të parë u mbajt më 1996.


Fjalët Kyçe: Dua Lipa , New Rules , ASCAP , The Amazons

Lajme të ngjashme