Presidenti Erdoan priti këngëtarin e njohur Jusuf Islam

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti muzikantin e shquar anglez Jusuf Islam.

668752
Presidenti Erdoan priti këngëtarin e njohur Jusuf Islam

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti muzikantin e shquar anglez Jusuf Islam.

Pritja e zhvilluar në Pallatin Presidencial zgjati 1 orë e 15 minuta.

Më pas Presidenti Erdoan e falënderoi Jusuf Islamin për vizitën e tij nëpërmjet media sociale Twitter.

Duke etiketuar edhe llogarinë e këngëtarit Jusuf Islam "YusufCatStevens", Erdoan shkroi: “I dashur vëllai im Jusuf, të falënderoi për vizitën në Kompleks dhe bisedën e sinqertë. Mirë se erdhe në Turqi”.

Ky mesazh i Presidentit Erdoan u ripostua (retweet) edhe nga Islami.Lajme të ngjashme