Humb jetën mjeshtri i aktrimit, Ayberk Atilla

Aktori i kinematografisë dhe teatrit Ayberk Atilla humbi jetën në moshën 71-vjeçare. Ai ishte duke u kuruar për një kohë zë gjatë.

Humb jetën mjeshtri i aktrimit, Ayberk Atilla

Aktori i kinematografisë dhe teatrit Ayberk Atilla humbi jetën në moshën 71-vjeçare. Ai ishte duke u kuruar për një kohë zë gjatë.

Aktori që ishte diagnostikuar me kancer humbi jetën në spitalin ku po kurohej.

I lindur në Stamboll në vitin 1946 ai filloi jetën e artit në vitin 1967 në Teatrin Lale Oraloglu.

Krahas teatrit Ai ka marrë pjesë edhe në shumë filma kinematografi dhe telenovela e seriale.

Së fundmi Ayberk Atilla kishte marrë rol edhe në serialin që transmetohet në ekranin e Radio Televizionit Turke “80” film që bën fjalë për jetën në vitet 1980 në Turqi.Lajme të ngjashme