Telenovela turke, "Dashuri e Zjarrtë", më e preferuara në Greqi

Telenovela turke, e cila transmetohet në kanalin privat "Mega TV", theu rekorde në shikueshmëri.

529862
Telenovela turke, "Dashuri e Zjarrtë", më e preferuara në Greqi

Furia e telenovelës turke “Dashuri e Zjarrtë” (Kara Sevda) filloi edhe në Greqi.

Telenovela, e cila ka filluar të transmetohet në kanalin televiziv “Mega TV”, me pëlqimin e lartë që mori është bërë telenovela më e shikuar në vend.

Telenovela e regjisores Hilal Saral, në rolet kryesore e së cilës janë aktorët Burak Ozçivit dhe Neslihan Atagul, mori pëlqimin e madh të teleshikuesve grek me tregimin dhe aktorët. Me pjesën e fundit të transmetuar kanali i mori 24% të shikueshmërisë së përgjithshme, ndërsa nga shtatori do të vazhdohet me transmetimin e pjesëve të reja të kësaj telenovele.



Lajme të ngjashme