Deep Purple do të japë koncert në Antalja në 5 korrik 2016

Grupi me famë botërore Deep Purple, do të japë një koncert në datën 5 korrik në EXPO 2016 në Antalya.

Deep Purple do të japë koncert në Antalja në 5 korrik 2016

Sipas deklaratës së bërë nga Agjencia e EXPO 2016 Antalya grupi rock dhe heavy metal Deep Purple, krahas kuadros klasike të përbërë nga Ian Gillan, Roger Glover ve Ian Paice do të marrë pjesë edhe Don Airey i cili ju bashkua grupit pas vdekjes së Jon Lord.

Grupi do të dalë në skenë dhe krahas të tjerave do të performojë edhe këngët e tyre më të njohura të viteve 90 si "Smoke One The Water", "Child In Time", "Perfect Strangers", "Black Night", "Highway Star" dhe "Sometimes I Feel Like".

Në ambientin e EXPO-s që është hapur në datën 22 prill kanë dhënë koncert dhe do të japin koncert shumë yje të botës si Jose Carreras, sopranoja franceze Emma Shapplin, grupi amerikan që ka fituar Grammy Maroon 5, grupi legjendar Simply Red, Status Quo, Dj Afrojack si dhe grupet që priten të vijnë si "Scorpions", "Muse", "Sting", "Sean Paul", , "UB40".

Maratona do të mbyllet më 7 shtator me koncertin e "Dj David Gueta".Lajme të ngjashme