"Java e Dasmës" në Pakistan, befason admiruesit e modës

Në kuadër të aktivitetit "Java e Dasmës" në qytetin Lahor të Pakistanit u organizua sfilita e modës me fustane nusërie.

"Java e Dasmës" në Pakistan, befason admiruesit e modës

Në ditën e parë të "Java e Dasmës", është realizuar një paradë me fustane të nusërisë të dizajnuara nga kreatori i mirënjohur i modës, pakistanezi Ziggi. Fustanet e nusërisë me ngjyra të ndryshme iu kanë dhuruar kënaqësi të pranishmëve dhe të pasionuarve dhe admiruesve të modës.

I gjithë aktiviteti u regjistrua nga objektivi i fotoreporterit të agjencisë turke të lajmeve AA.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme