Koronavirusi në Turqi (23 janar 2022) - Raportohen 65.503 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 185 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1767038
Koronavirusi në Turqi (23 janar 2022) - Raportohen 65.503 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 185 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 392 mijë e 281 teste dhe u përcaktuan 65.503 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 75 mijë e 422 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 140.743.552 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme