Koronavirusi në Turqi (22 janar 2022) - Raportohen 72.856 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 184 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1766791
Koronavirusi në Turqi (22 janar 2022) - Raportohen 72.856 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 184 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 417 mijë e 161 teste dhe u përcaktuan 72.856 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 89 mijë e 926 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 140.665.664 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme