Koronavirusi në Turqi (12 janar 2022) - Raportohen 77.722 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 145 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1761712
Koronavirusi në Turqi (12 janar 2022) - Raportohen 77.722 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 145 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 422 mijë e 28 teste dhe u përcaktuan 77.722 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 42 mijë e 573 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 137.891.835 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme