Koronavirusi në Turqi (9 janar 2022) - Raportohen 61.727 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 156 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1759649
Koronavirusi në Turqi (9 janar 2022) - Raportohen 61.727 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 156 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 384 mijë e 61 teste dhe u përcaktuan 61.727 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 35 mijë e 163 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 136.281.40 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme