Covid-19 në Turqi (19 dhjetor 2021) – 16.910 raste të reja, 171 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 16.910 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 171 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1749768
Covid-19 në Turqi (19 dhjetor 2021) – 16.910 raste të reja, 171 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të dielën në mbrëmje se 171 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 349 mijë e 193 teste, nga të cilat 16 mijë e 910 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 22 mijë e 858.

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 124 milionë e 58 mijë e 691.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme