Covid-19 në Turqi (5 dhjetor 2021) – 19.357 raste të reja, 185 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 19.357 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 185 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1743284
Covid-19 në Turqi (5 dhjetor 2021) – 19.357 raste të reja, 185 të vdekur

Ministria turke e Shëndetësisë njoftoi të dielën në mbrëmje se 185 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 350 mijë e 937 teste, nga të cilat 19 mijë e 357 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 24 mijë e 278.

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është rritur në 120 milionë e 913 mijë e 286.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme