Covid-19 në Turqi (30 nëntor 2021) – 25.216 raste të reja, 207 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 25.216 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 207 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1741094
Covid-19 në Turqi (30 nëntor 2021) – 25.216 raste të reja, 207 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të martën në mbrëmje se 207 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 359 mijë e 420 teste, nga të cilat 25 mijë e 216 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 24 mijë e 498

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 120 milionë e 397 mijë e 20.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme