Covid-19 në Turqi (1 dhjetor 2021) – 25.556 raste të reja, 196 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 25.556 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 196 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1741636
Covid-19 në Turqi (1 dhjetor 2021) – 25.556 raste të reja, 196 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën në mbrëmje se 196 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 355 mijë e 252 teste, nga të cilat 25 mijë e 556 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 24 mijë e 113

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 120 milionë e 516 mijë e 813.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme