Covid-19 në Turqi (29 nëntor 2021) – 24.317 raste të reja, 189 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 24.317 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 189 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1740449
Covid-19 në Turqi (29 nëntor 2021) – 24.317 raste të reja, 189 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 189 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 358 mijë e 816 teste, nga të cilat 24 mijë e 317 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 23 mijë e 273

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 120 milionë e 261 mijë e 629.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme