Koronavirusi në Turqi (27 nëntor 2021) - Raportohen 23.759 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 192 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1739634
Koronavirusi në Turqi (27 nëntor 2021) - Raportohen 23.759 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 192 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 358 mijë e 274 teste dhe u përcaktuan 23.759 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 25.103 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 120.058.425 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme