Koronavirusi në Turqi (17 nëntor 2021) - Raportohen 23.867 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 229 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1735321
Koronavirusi në Turqi (17 nëntor 2021) - Raportohen 23.867 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 229 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 358 mijë e 784 teste dhe u përcaktuan 23.867 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 28.543 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 118.883.070 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.

 Lajme të ngjashme