Koronavirusi në Turqi (23 shtator 2021) - Raportohen 26.217 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 217 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1723932
Koronavirusi në Turqi (23 shtator 2021) - Raportohen 26.217 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 217 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 351 mijë e 184 teste dhe u përcaktuan 26.217 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 27.663 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 115.164.597 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit.Lajme të ngjashme