Covid-19 në Turqi (19 tetor 2021) – 30.862 raste të reja, 223 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 30.862 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 223 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1722040
Covid-19 në Turqi (19 tetor 2021) – 30.862 raste të reja, 223 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të martën në mbrëmje se 223 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 360 mijë e 849 teste, nga të cilat 30 mijë e 862 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 27 mijë e 352

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 114 milionë e 425 mijë e 692.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme