Covid-19 në Turqi (7 tetor 2021) – 30.019 raste të reja, 217 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi janë regjistruar 30.240 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 217 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1716623
Covid-19 në Turqi (7 tetor 2021) – 30.019 raste të reja, 217 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten në mbrëmje se 217 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 362 mijë e 152 teste, nga të cilat 30 mijë e 19 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 32 mijë e 240

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 111 milionë e 685 mijë e 15.

Klikoni mbi fotografinë për të dhënat e detajuara në lidhje me COVID-19 në mbarë botën:


Lajme të ngjashme