Koronavirusi në Turqi (25 shtator 2021) - Raportohen 26.145 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 193 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1710465
Koronavirusi në Turqi (25 shtator 2021) - Raportohen 26.145 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 193 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 342 mijë e 145 teste dhe u përcaktuan 26.145 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 19.199 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 107.641.923 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit. Lajme të ngjashme