Koronavirusi në Turqi (23 korrik 2021) - Raportohen 11.094  raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 60 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1679277
Koronavirusi në Turqi (23 korrik 2021) - Raportohen 11.094  raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 60 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 219 mijë e 528 teste dhe u përcaktuan 11.094 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 5.215 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 65.050.204 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit. Lajme të ngjashme