Koronavirusi në Turqi (19 korrik 2021) - Raportohen 8.151 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 59 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1678442
Koronavirusi në Turqi (19 korrik 2021) - Raportohen 8.151 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 59 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Brenda një dite u bënë 184 mijë e 462 teste dhe u përcaktuan 8.151 të infektuar.

Sipas Ministrisë, 4.946 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet në 24 orët e fundit.

Ministria po ashtu bëri me dije se deri më sot janë bërë 64.012.165 doza vaksinash kundër llojit të ri të koronavirusit. Lajme të ngjashme