Koronavirusi në Turqi (20 korrik 2021) – 8.780 raste të reja, mbi 63,8 milionë të vaksinuar

Gjatë 24 orëve të fundit Turqia ka regjistruar 8.780 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 46 të sëmurë të tjerë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

1678007
Koronavirusi në Turqi (20 korrik 2021) – 8.780 raste të reja, mbi 63,8 milionë të vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të martën në mbrëmje se 46 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me koronavirusin e llojit të ri (Covid-19).

Në 24 orët e fundit janë bërë 198 mijë e 537 teste, nga të cilat 8 mijë e 780 kanë rezultuar pozitivë.

Kurse numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 4 mijë e 561

Numri i vaksinave që janë administruar deri më sot në Turqi (doza e parë, e dytë dhe e tretë) është 63 milionë e 831mijë e 123.Lajme të ngjashme