Koronavirusi në Turqi (10 qershor 2021) - Raportohen 6.408 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 96 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 48.524.

1655681
Koronavirusi në Turqi (10 qershor 2021) - Raportohen 6.408 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 96 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 48.524.

Brenda një dite u bënë 223 mijë e 563 teste dhe u përcaktuan 563 të sëmurë të tjerë.

Kurse numri i rasteve me koronavirus në 24 orët e fundit ishte 6.408.

Sipas Ministrisë, një total prej 5 milionë e 186 mijë e 728 pacientësh, nga të cilët 6.895 nga e mërkura në të enjte, janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.Lajme të ngjashme