Koronavirusi në Turqi (11 maj 2021) - Raportohen 14.497 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 278 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 43.589.

1638093
Koronavirusi në Turqi (11 maj 2021) - Raportohen 14.497 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 278 të infektuar kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 43.589.

Brenda një dite u bënë 226 mijë e 452 teste dhe u përcaktuan 1 mijë e 582 të sëmurë të tjerë.

Kurse numri i rasteve me koronavirus në 24 orët e fundit ishte 14.497.

Sipas Ministrisë, një total prej 4 milionë e 766 mijë e 124 pacientësh, nga të cilët 22.253 nga e hëna në të martë, janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.Lajme të ngjashme