Bilanci ditor i pandemisë në Turqi (17 prill), raportohen 62.606 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 288 të sëmurë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 35.608.

1623252
Bilanci ditor i pandemisë në Turqi (17 prill), raportohen 62.606 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi 288 të sëmurë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë duke e çuar numrin total të vdekjeve në 35.608.

Brenda një dite u bënë 319 mijë e 316 teste u përcaktuan 2 mijë e 973 të sëmurë të rinj. Kurse numri i rasteve me koronavirus në 24 orët e fundit ishte 62 mijë e 606.  

Sipas Ministrisë, një total prej 3 milionë e 643 mijë e 734 pacientësh, nga të cilët 52.184 nga e premtja në të shtunë, janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë.Lajme të ngjashme