Koronavirusi në Turqi (21 janar 2021) – 6.289 raste të reja, 153 të vdekur dhe 6.113 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit Turqia ka regjistruar 6.289 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 153 pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë nga ky virus.

1568636
Koronavirusi në Turqi (21 janar 2021) – 6.289 raste të reja, 153 të vdekur dhe 6.113 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit Turqia ka regjistruar 6.289 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë që 153 pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë nga ky virus.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten në mbrëmje se 153 pacientë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 24.640.

“Numri i përgjithshëm i pacientëve me koronavirus është rritur në 2.412.505”, theksoi Ministria duke shtuar se 6.113 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit gjatë ditës së fundit dhe se vetëm 2.074 prej rasteve të reja kanë shfaqur simptoma të sëmundjes.

Sipas saj, një total prej 2.412.505 pacientësh, nga të cilët 6.113 nga e mërkura në të enjte janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet që nga fillimi i pandemisë, ndërkohë që 2.074 pacientë janë në gjendje të rëndë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 165.109 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 28.032.559”, sqaroi Ministria.

 Lajme të ngjashme