Koronavirusi në Turqi (7 korrik) – 2.297 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të martën në mbrëmje se 19 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.260.

1450844
Koronavirusi në Turqi (7 korrik) – 2.297 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të martën në mbrëmje se 19 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.260.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 207.897, pasi 1.053 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit gjatë ditës së fundit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, 2.297 pacientë janë shëruar nga e hëna në të martë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 50.545 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 3.733.218”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme