Koronavirusi në Turqi (6 korrik) – Gjatë 24 orëve të fundit humbën jetën 16 persona

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 16 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.225.

1450123
Koronavirusi në Turqi (6 korrik) – Gjatë 24 orëve të fundit humbën jetën 16 persona

Në luftën kundër epidemisë së llojit të ri të koronavirusit në Turqi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 16 persona.

Numri i viktimave në Turqi prej fillimit të pandemisë e deri më sot arriti në 5 mijë e 241.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 52 mijë e 193 teste dhe janë diagnostikuar 1 mijë e 86 raste të reja të infektimit.

Ndërkaq numri i pacientëve të shëruar dhe liruar nga spitalet u rrit me 2 mijë e 135 dhe arriti në 182 mijë e 995.Lajme të ngjashme