Koronavirusi në Turqi (30 qershor) – 1.302 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 16 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.131.

1446400
Koronavirusi në Turqi (30 qershor) – 1.302 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të hënën në mbrëmje se 16 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi duke e çuar numrin total të vdekjeve në 5.131.

“Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 199.906, pasi 1.293 njerëz më shumë rezultuan pozitivë në testet e virusit”, theksoi Ministria.

Sipas saj, 1.302 pacientë janë shëruar nga e hënë në të martë.

“Gjithashtu ditën e fundit janë kryer 50.492 teste dhe numri total i testeve të bëra deri më tani në Turqi ka arritur në 3.381.650”, sqaroi ajo.Lajme të ngjashme