Gjermani - Anulohen mbi 170 fluturime për shkak të dëborës së madhe

Qyteti i pestë më i madh në Gjermani është përfshirë nga reshje të dendura të dëborës duke shkaktuar anulimin e 170 fluturimeve.

870827
Gjermani - Anulohen mbi 170 fluturime për shkak të dëborës së madhe

Qyteti i pestë më i madh në Gjermani është përfshirë nga reshje të dendura të dëborës duke shkaktuar anulimin e 170 fluturimeve në aeroportin e Frankfurtit, aeroporti më i madh gjerman, pavarësisht parashikimeve që kanë treguar një përmirësim të motit gjatë ditës.

Anulimet përfshijnë udhëtimet drejt Berlinit, Hamburgut, Mynihut, Vjenës, Dublinit dhe Varshavës.

Lidhjet e linjave ajrore “Delta” dhe “Lufthansa” midis Frankfurtit dhe “Delta” të Shteteve të Bashkuara të Amerikës patën vonesa për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Atlantas. (ATSH)Lajme të ngjashme