Aeroporti i Stambollit, lideri i Evropës në fluturime

Aeroporti i Stambollit është lideri i Evropës me 663 fluturime që u zhvilluan dje brenda një dite.

1645413
Aeroporti i Stambollit, lideri i Evropës në fluturime

Aeroporti i Stambollit është lideri i Evropës me 663 fluturime që u zhvilluan dje brenda një dite.

Sipas raportit të Organizatës Evropiane për Sigurinë e Lundrimit Ajror (EUROCONTROL) Aeroporti i Stambollit renditet në krye të listës me 633 të realizuara më 24 maj.

Aeroporti i Stambollit, me më shumë fluturime në Evropë, ndiqet nga aeroporti i Frankfurtit në Gjermani me 569 fluturime dhe aeroporti i Amsterdamit “Schiphol” me 548 fluturime.

Franca me Aeroportin e Parisit “Charles de Gaulle” me 497 fluturime zuri vendin e katërt dhe në vend të pestë aeroporti i Spanjës në Madrid “Barajas” me 494 fluturime.

 Lajme të ngjashme