Situata e fundit e koronavirusit (Covid-19)

Këtu do të gjeni të dhënat e fundit mbi koronavirusin, statistikat, rastet dhe shkallën e vdekshmërisë në botë. Me hartën interaktive, ju mund të ndiqni çdo detaj dhe të shihni në kohë reale situatën e fundit për të gjitha vendet.

* Të dhënat janë shifrat që publikohen rregullisht nga Universiteti “Johns Hopkins” në lidhje me rastet e koronavirusit. Ato mund të mos reflektojnë të dhënat më të përditësuara për secilin vend. Të dhënat përditësohen me deklarimin e shifrave zyrtare nga vendet e prekura.
Situata në botë
Raste44.212.832
Vdekje1.171.015
Të shëruar31.897.650
ShtetiRasteVdekjeTë shëruarRaste aktive
ShBA9.030.581231.9635.866.8772.931.741
Indi7.988.853120.0547.257.194611.605
Brazil5.439.641157.9464.865.930415.765
Rusi1.547.77426.5891.158.940362.245
Francë1.198.69535.541112.7161.050.438
Spanjë1.174.91635.29801.139.618
Argjentinë1.116.60929.730921.344165.535
Kolumbi1.033.21830.565932.88269.771
Mbretëria e Bashkuar917.57545.3650872.210
Meksiko895.32689.171655.118151.037
Peru892.49734.257814.20444.036
Afrika e Jugut717.85119.053647.83350.965
Iran581.82433.299463.61184.914
Itali564.77837.700271.988255.090
Kili504.52514.026481.3799.120
Gjermani463.41910.263326.700126.456
Irak459.90810.724388.08161.103
Bangladesh401.5865.838318.12377.625
Indonezi396.45413.512322.24860.694
Filipine373.1447.053328.60237.489
Turqi366.2089.950317.51938.739
Ukrainë355.6016.590145.336203.675
Arabia Saudite345.6315.329332.1178.185
Belgjikë333.71810.89923.256299.563
Pakistan329.3756.745311.44011.190
Holandë311.8897.1420304.747
Izrael311.7242.483296.65612.585
Poloni280.2294.615119.237156.377
Çekia277.2152.517104.170170.528
Kanada222.2489.999186.08526.164
Rumani217.2166.574155.63055.012
Marok203.7333.445168.70631.582
Ekuador163.19212.588141.7598.845
Nepal160.400876118.84340.681
Bolivi140.9528.658109.22823.066
Katar131.689230128.6172.842
Panama129.7512.638105.71021.403
Emiratet e Bashkuara Arabe127.624482122.4584.684
Zvicër127.0422.14762.70062.195
Republika Dominikane125.0082.226103.32419.458
Portugali124.4322.37172.34449.717
Kuvajt123.092756114.1168.220
Suedi115.7855.9180109.867
Oman113.8201.20399.99712.620
Kazakistan110.6841.796105.7663.122
Egjipt106.8776.22299.0841.571
Guatemalë105.5713.66595.2066.700
Kosta-Rikë105.3221.32964.40639.587
Japoni97.4981.72590.1485.625
Bjellorusi94.60996584.2379.407
Etiopi94.2181.44548.96843.805
Honduras93.9662.63338.53652.797
Venezuelë90.04777784.4444.826
Austri86.1021.00560.30824.789
Kinë85.8264.63480.928264
Bahrejn80.76531677.4213.028
Armeni80.4101.22251.81427.374
Liban73.99559036.79736.608
Moldavi72.4601.71053.20117.549
Uzbeksitan65.88155663.0442.281
Hungari63.6421.53516.64645.461
Nigeri62.2241.13557.9163.173
Paraguai60.1091.33340.24718.529
Jordani58.8556687.50850.679
Irlandë58.7671.89023.36433.513
Singapor57.9802857.88369
Libi57.97581232.25324.910
Kirgizi56.7381.13648.2237.379
Algjeri56.7061.93139.44415.331
Tunizi52.3999835.03246.384
Bregu Perëndimor dhe Gaza51.52845844.4446.626
Azerbajxhan51.14968841.6938.768
Kenia50.83393434.83215.067
Ganë47.77531646.971488
Burmë (Birmani)47.6661.14727.37319.146
Sllovaki46.05617611.00834.872
Bosnjë-Hercegovinë43.1511.12526.90315.123
Danimarkë42.15770932.6978.751
Afganistan41.0321.52334.2175.292
Serbi40.88079831.5368.546
Bullgari40.1321.13618.65020.346
Kroaci38.62147026.84011.311
Salvador32.92595328.5823.390
Greqi32.7525939.98922.170
Gjeorgji32.12723812.63219.257
Malajzi28.64023818.4999.903
Maqedonia e Veriut27.82794919.4797.399
Australi27.54190525.2131.423
Koreja e Jugut26.04346023.9811.602
Slloveni25.6032648.96816.371
Kamerun21.79342620.1171.250
Bregu i Fildishtë20.48812220.229137
Shqipëri19.72948710.8088.434
Norvegji18.48328011.8636.340
Mali i Zi17.09127513.2513.565
Madagaskar16.96824416.301423
Zambie16.24334815.481414
Senegal15.57132214.437812
Finlandë15.1633549.8005.009
Luksemburg14.8841479.5795.158
Sudan13.7478376.7646.146
Namibi12.72913310.8781.718
Mozambik12.273899.2822.902
Guine 11.6357110.4741.090
Ugandë11.6211037.4004.118
Maldive11.5673710.652878
Lituani11.3621414.3296.892
Republika Demokratike e Kongos11.19130510.509377
Tajikistan10.8608110.009770
Guajana Franceze10.397709.995332
Angolë9.8712713.6475.953
Haiti9.0402327.4111.397
Gabon8.937548.548335
Sri-Lankë8.870194.0434.808
Xhamajkë8.7871964.3474.244
Kepi i Gjelbër8.472947.599779
Zimbabve8.3152427.804269
Mauritani7.6771637.387127
Guadalupë7.4741152.1995.160
Kubë6.6781286.051499
Bahama6.5021364.0882.278
Polinezia Franceze6.431264.0902.315
Botsvanë6.283214.4381.824
Malav5.8971835.299415
Esvatini5.8751165.524235
Maltë5.685553.7151.915
Trinidad-e-Tobago5.5681064.1861.276
Xhibut5.544615.42162
Siri5.5282751.8213.432
Nikaragua5.4341554.2251.054
Reunion5.361204.630711
Hongkong5.3091055.053151
Kongo5.253923.8871.274
Surinam5.1801105.03733
Ruandë5.084354.851198
Guinea Ekuatoriale5.083834.96436
Letoni4.893631.3823.448
Republika e Afrikës Qendrore4.863621.9242.877
Islandë4.574113.5151.048
Estoni4.465733.561831
Arubë4.437364.253148
Andorrë4.410723.0291.309
Majoti4.321442.9641.313
Guajana4.0261193.009898
Somali3.9411043.185652
Administrata Grekoqipriote3.817251.8821.910
Tajlandë3.746593.551136
Gambia3.6651192.660886
Mali 3.5151362.665714
Beliz3.200512.0311.118
Sudani i Jugut2.890561.2901.544
Uruguai2.872542.411407
Benin2.557412.330186
Burkina-Faso2.466672.181218
Guineja Bisau2.403411.818544
Sierra-Leone2.350741.790486
Martinikë2.25724982.135
Togo2.204531.608543
Jemen2.0605991.36497
Lesotho1.94743975929
Zelanda e Re1.941251.84868
Çad1.460961.29074
Liberi1.419821.27859
Niger1.215691.12917
Vietnam1.172351.06275
Sao Tome dhe Principe9411590224
Kuraçao8841606277
San-Marino8524271694
Ishujt e La Manshit82248671103
Shën Martin (Holandë) 7892271057
Ishujt Turk dhe Kaikos70166896
Gjibraltar6790547132
Papua Guinea e Re588754635
Burundi558151146
Tajvan*550749746
Shën Martin (Francë)5428422112
Comoros517749416
Tanzani50921183305
Ishujt Faroe494047816
Eritre461040556
Mauricius4391038940
Lihtenshtejn4281210217
Ishulli i Manit352243217
Butan342031230
Mongoli340031228
Monako320225662
Kamboxhë28802835
Ishujt Kajman239121622
Barbados23372179
Bermuda19391759
Ishujt Sejshele15301494
Holanda Karaibeane150312621
Brunei14831432
Antigua-e-Barbudë124310813
Shën Bartolome8306617
Shën Vincent dhe Grenadine740695
Ishujt Virgjinia të Britanisë711700
Shën Luçia6302736
Makao460460
Dominika380299
Fixhi332301
Timori Lindor300291
Grenada280244
Kaledonia e Re270270
Vatikan2701512
Laos240222
Shën Kits dhe Nevis190190
Groenlandë170161
Shën Pier dhe Mikelon160124
Montserrat131120
Ishujt Folkland (Malvine)130130
Sahara Perëndimore10181
Solomon Islands8044
Anguilë3030
Wallis and Futuna1010
Christmas Island0000
British Indian Ocean Territory010-1
Cook Islands0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Bouvet Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000