Situata e fundit e koronavirusit (Covid-19)

Këtu do të gjeni të dhënat e fundit mbi koronavirusin, statistikat, rastet dhe shkallën e vdekshmërisë në botë. Me hartën interaktive, ju mund të ndiqni çdo detaj dhe të shihni në kohë reale situatën e fundit për të gjitha vendet.

* Të dhënat janë shifrat që publikohen rregullisht nga Universiteti “Johns Hopkins” në lidhje me rastet e koronavirusit. Ato mund të mos reflektojnë të dhënat më të përditësuara për secilin vend. Të dhënat përditësohen me deklarimin e shifrave zyrtare nga vendet e prekura.
Situata në botë
Raste6.925.037
Vdekje400.263
Të shëruar3.183.359
ShtetiRasteVdekjeTë shëruarRaste aktive
ShBA1.981.799111.942746.5121.123.345
Brazil658.43435.443302.084320.907
Rusi458.6895.725221.388231.576
Spanjë288.39027.1350261.255
Mbretëria e Bashkuar284.86840.4650244.403
Indi246.5306.946118.592120.992
Itali234.80133.846165.07835.877
Peru191.7585.30182.731103.726
Gjermani185.6678.769168.9007.998
Iran169.4258.209132.03829.178
Turqi169.2184.669135.32229.227
Francë153.63429.14270.80653.686
Kili127.7451.54195.63130.573
Meksiko110.02613.17078.59018.266
Arabia Saudite98.86967671.79126.402
Kanada95.0167.77353.58233.661
Pakistan93.9831.93532.58159.467
Kinë83.0304.63478.32967
Katar67.1955142.52724.617
Bangladesh63.02684613.32548.855
Belgjikë59.0729.58016.19033.302
Bjellorusi47.75126323.01524.473
Holandë47.3356.011041.324
Afrika e Jugut45.97395224.25820.763
Suedi43.8874.656039.231
Ekuador41.5753.53420.56817.473
Emiratet e Bashkuara Arabe38.26827521.06116.932
Singapor37.5272524.55912.943
Kolumbi36.6351.14513.63821.852
Portugali34.3511.47420.80712.070
Egjipt32.6121.1988.53822.876
Kuvajt31.13125419.28211.595
Zvicër30.9561.92128.700335
Indonezi30.5141.8019.90718.806
Ukrainë26.51477711.81213.925
Poloni25.9861.15312.64112.192
Irlandë25.1831.67822.698807
Filipine21.3409944.44115.905
Argjentinë21.0376426.18014.215
Rumani20.2901.32214.4194.549
Afganistan19.5513201.82017.411
Republika Dominikane19.19553611.9196.740
Izrael17.75229515.0422.415
Japoni17.06490714.9721.185
Austri16.89867215.789437
Oman16.016723.45112.493
Panama15.4633709.7195.374
Bahrejn14.383249.0565.303
Bolivi12.7284271.73910.562
Kazakistan12.511537.1355.323
Armeni12.3641903.7208.454
Danimarkë11.92458710.721616
Nigeri11.8443333.6967.815
Serbi11.74124811.056437
Koreja e Jugut11.71927310.531915
Irak11.0983184.9045.876
Algjeri10.0506986.6312.721
Çekia9.5463276.8842.335
Moldavi9.5113315.4503.730
Ganë9.462443.5475.871
Norvegji8.5312388.138155
Malajzi8.3031176.6351.551
Marok8.1512087.315628
Kamerun7.5992124.5872.800
Australi7.2551026.690463
Azerbajxhan7.239844.0243.131
Finlandë6.9643225.800842
Guatemalë6.4852161.0535.216
Honduras5.9712486775.046
Sudan5.8653471.9243.594
Tajikistan4.453482.5831.822
Senegal4.249472.5121.690
Xhibut4.169261.8152.328
Guine 4.117232.8571.237
Uzbeksitan4.064173.268779
Luksemburg4.0351103.88837
Hungari3.9905452.2791.166
Republika Demokratike e Kongos3.878825373.259
Bregu i Fildishtë3.557361.7501.771
Nepal3.235133652.857
Tajlandë3.104582.97175
Gabon3.101218332.247
Greqi2.9801801.3741.426
Salvador2.934531.2811.600
Haiti2.92450242.850
Maqedonia e Veriut2.9151511.6401.124
Bullgari2.6681601.528980
Bosnjë-Hercegovinë2.6061591.968479
Kenia2.600837061.811
Somali2.289824311.776
Kroaci2.2471042.12122
Kubë2.173831.855235
Venezuelë2.145203341.791
Majoti2.079251.523531
Kirgizi1.974221.360592
Etiopi1.934202811.633
Estoni1.931691.675187
Maldive1.90187631.130
Sri-Lankë1.81411891912
Islandë1.806101.7942
Lituani1.705711.321313
Republika e Afrikës Qendrore1.5705371.528
Sllovaki1.528281.379121
Mali 1.52390845588
Zelanda e Re1.504221.4811
Slloveni1.4841091.35916
Guineja Bisau1.368121531.203
Liban1.32029768523
Guinea Ekuatoriale1.306122001.094
Kosta-Rikë1.26310701552
Shqipëri1.23234925273
Nikaragua1.11846370702
Hongkong1.10641.04854
Paraguai1.09011532547
Zambie1.0897912170
Tunizi1.0874997761
Letoni1.08625781280
Madagaskar1.0268212806
Sudani i Jugut994106978
Niger9666586338
Administrata Grekoqipriote96018807135
Mauritani94749104794
Sierra-Leone94648600298
Burkina-Faso8885376075
Andorrë8525174160
Çad8366967295
Uruguai8342372190
Gjeorgji80813663132
Jordani7959586200
San-Marino68042428210
Guajana Franceze6391348290
Kongo63520182433
Maltë627959622
Xhamajkë59510385200
Ugandë593082511
Ishujt e La Manshit563465125
Kepi i Gjelbër5425240297
Tanzani50921183305
Sao Tome dhe Principe4991268419
Togo48713240234
Reunion480141168
Jemen46911123335
Bregu Perëndimor dhe Gaza464340061
Tajvan*44374297
Ruandë4312283146
Mozambik4092126281
Malav409455350
Liberi34530185130
Mauricius337103243
Ishulli i Manit336243120
Vietnam329030722
Mali i Zi32493150
Esvatini322322495
Zimbabve265433228
Benin2613151107
Burmë (Birmani)240615678
Libi239552182
Martinikë202149890
Mongoli193071122
Ishujt Faroe18701870
Gjibraltar175015520
Ishujt Kajman16419370
Guadalupë164141446
Guajana153127764
Bermuda141911418
Comoros14126772
Brunei14121381
Kamboxhë12501232
Siri12565861
Trinidad-e-Tobago11781081
Bahama102115536
Arubë1013980
Monako994932
Surinam981988
Barbados927814
Angolë8842460
Lihtenshtejn8215526
Shën Martin (Holandë) 7715611
Burundi6313329
Polinezia Franceze600600
Butan4801137
Makao450450
Shën Martin (Francë)413335
Botsvanë4012316
Eritre390390
Namibi2901613
Antigua-e-Barbudë263203
Gambia261214
Shën Vincent dhe Grenadine2601511
Timori Lindor240240
Grenada230221
Kuraçao211155
Kaledonia e Re200182
Laos190181
Beliz192161
Shën Luçia190181
Fixhi180180
Dominika180162
Shën Kits dhe Nevis150150
Ishujt Folkland (Malvine)130130
Groenlandë130130
Vatikan120120
Ishujt Turk dhe Kaikos121110
Ishujt Sejshele110110
Montserrat111100
Sahara Perëndimore9162
Ishujt Virgjinia të Britanisë8170
Papua Guinea e Re8080
Holanda Karaibeane7070
Shën Bartolome6060
Lesotho4022
Anguilë3030
Shën Pier dhe Mikelon1010
Antarctica0000
American Samoa0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000
Solomon Islands0000