Situata e fundit e koronavirusit (Covid-19)

Këtu do të gjeni të dhënat e fundit mbi koronavirusin, statistikat, rastet dhe shkallën e vdekshmërisë në botë. Me hartën interaktive, ju mund të ndiqni çdo detaj dhe të shihni në kohë reale situatën e fundit për të gjitha vendet.

* Të dhënat janë shifrat që publikohen rregullisht nga Universiteti “Johns Hopkins” në lidhje me rastet e koronavirusit. Ato mund të mos reflektojnë të dhënat më të përditësuara për secilin vend. Të dhënat përditësohen me deklarimin e shifrave zyrtare nga vendet e prekura.
Situata në botë
Raste261.512.384
Vdekje5.215.675
Të shëruar234.478.044
ShtetiRasteVdekjeTë shëruarRaste aktive
ShBA49.077.695799.31238.861.7149.416.669
Indi34.572.523468.55433.998.278105.691
Brazil22.076.863614.23621.288.281174.346
Mbretëria e Bashkuar10.110.408144.7248.951.8331.013.851
Rusi9.570.373272.7558.268.1111.029.507
Turqi8.724.40076.2338.258.603389.564
Francë7.588.400118.8717.098.613370.916
Iran6.108.882129.6295.863.248116.005
Gjermani5.744.517101.3404.823.700819.477
Argjentinë5.325.560116.5175.189.50719.536
Spanjë5.131.01287.9554.914.286128.771
Kolumbi5.063.177128.3944.903.23131.552
Itali4.994.891133.6274.682.318178.946
Indonezi4.255.936143.8084.103.9148.214
Meksiko3.882.792293.8593.238.558350.375
Poloni3.507.82883.0373.000.312424.479
Ukrainë3.422.02385.1172.910.237426.669
Afrika e Jugut2.958.54889.7912.847.08321.674
Filipine2.831.80748.3612.766.81616.630
Malajzi2.619.57730.2802.522.04567.252
Holandë2.577.44619.2722.089.277468.897
Peru2.232.749201.07102.031.678
Çekia2.123.05932.8371.822.788267.434
Tajlandë2.106.81320.7052.006.85679.252
Irak2.079.62223.7932.042.29913.530
Kanada1.784.35429.6281.728.33026.396
Rumani1.776.94956.2751.679.94240.732
Kili1.757.07738.2821.650.17268.623
Japoni1.727.06218.3581.707.758946
Belgjikë1.701.63326.8401.307.154367.639
Bangladesh1.575.78427.9781.540.3177.489
Izrael1.341.8818.1841.327.0466.651
Pakistan1.284.18928.7091.241.76113.719
Serbi1.248.71911.5371.180.99256.190
Vietnam1.210.34024.882958.636226.822
Suedi1.198.84815.1131.157.33826.397
Austri1.143.28312.388982.292148.603
Portugali1.139.81018.4051.069.71651.689
Hungari1.068.88833.866862.534172.488
Zvicër982.29011.488856.642114.160
Kazakistan970.09212.667933.98623.439
Kubë962.0678.300952.7391.028
Marok949.64814.774931.8832.991
Jordani939.29311.515878.15649.622
Greqi920.68317.861821.28081.542
Gjeorgji838.63911.927779.51047.202
Nepal820.87811.523802.3896.966
Emiratet e Bashkuara Arabe741.9182.146736.7782.994
Tunizi717.16325.363690.7071.093
Bullgari688.62828.043555.443105.142
Sllovaki667.96114.274545.872107.815
Liban666.7688.701631.29426.773
Bjellorusi651.8395.054638.8447.941
Guatemalë617.49515.917599.8261.752
Kroaci603.31610.759558.23134.326
Azerbajxhan585.7837.807551.72426.252
Kosta-Rikë566.5607.287543.87515.398
Sri-Lankë562.31014.305529.66218.343
Irlandë560.0545.652436.646117.756
Arabia Saudite549.6958.833538.8562.006
Bolivi535.11519.137490.52125.457
Ekuador524.43233.128443.88047.424
Burmë (Birmani)521.21119.079495.4086.724
Danimarkë478.9272.872403.11872.937
Panama477.3067.361467.2852.660
Lituani467.9006.692432.18429.024
Paraguai462.90816.461445.588859
Koreja e Jugut440.8963.548392.31145.037
Venezuelë430.0465.131417.1377.778
Bregu Perëndimor dhe Gaza429.3334.524422.1142.695
Slloveni417.3765.188372.98439.204
Kuvajt413.2662.465410.575226
Republika Dominikane406.5114.204398.7263.581
Uruguai399.1816.125390.9122.144
Mongoli380.9451.990313.25665.699
Honduras377.88810.403120.308247.177
Libi371.5715.438341.72324.410
Etiopi371.1776.736348.29916.142
Moldavi362.3269.054346.0677.205
Egjipt355.76720.305295.43440.028
Armeni337.9317.514315.12615.291
Oman304.5194.113299.951455
Bahrejn277.5521.394275.889269
Bosnjë-Hercegovinë272.79812.456192.21868.124
Singapor261.636690246.26214.684
Norvegji259.2001.05088.952169.198
Kenia254.9405.332248.1161.492
Letoni252.4134.146236.57811.689
Katar243.132611240.5271.994
Estoni221.5491.791200.84718.911
Maqedonia e Veriut214.6767.528198.7558.393
Nigeri213.9822.975207.1843.823
Zambie210.1433.667206.38690
Algjeri209.9806.052144.02959.899
Australi208.0041.994190.56615.444
Shqipëri199.1373.085188.5937.459
Botsvanë194.9092.416191.961532
Uzbeksitan192.8311.397189.4481.986
Kirgizi183.2482.741178.0482.459
Finlandë182.2841.30946.000134.975
Afganistan157.2187.308140.4649.446
Mali i Zi156.6082.283151.4672.858
Mozambik151.5151.940149.471104
Zimbabve133.9514.705128.646600
Administrata Grekoqipriote131.462591124.3706.501
Ganë130.9201.209129.042669
Namibi129.1803.573125.483124
Ugandë127.4513.25297.84726.352
Kamboxhë120.0872.931116.466690
Salvador118.9193.769102.01713.133
Kamerun106.7941.791102.7162.287
Ruandë100.3251.34245.52153.462
Kinë98.6314.63693.210785
Maldive91.35024889.2951.807
Xhamajkë91.1222.38562.34726.390
Luksemburg88.10886683.2583.984
Senegal73.9851.88572.08713
Laos71.5181597.33964.020
Trinidad-e-Tobago69.6802.09057.24810.342
Angolë65.1391.73363.192214
Malav61.8892.30458.763822
Bregu i Fildishtë61.70470460.684316
Reunion59.04838156.0402.627
Republika Demokratike e Kongos58.1151.10450.9306.081
Guadalupë55.1477462.25052.151
Fixhi52.49469650.991807
Surinam50.7411.16429.56720.010
Siri47.7642.72928.79416.241
Esvatini46.5281.24845.23842
Guajana Franceze45.86432611.25434.284
Polinezia Franceze45.609636044.973
Martinikë44.31870010443.514
Madagaskar44.07296741.3221.783
Sudan42.0563.11432.9056.037
Maltë39.23446837.2931.473
Mauritani39.11583137.326958
Kepi i Gjelbër38.35834937.93772
Guajana37.70798635.2411.480
Gabon37.29827932.0195.000
Papua Guinea e Re35.02954533.828656
Guine 30.76338729.725651
Beliz30.16557028.4211.174
Tanzani26.261730025.531
Togo26.24124325.90098
Haiti25.02772320.9733.331
Barbados24.92322320.7973.903
Benin24.85016124.546143
Ishujt Sejshele23.19712522.590482
Somali23.0161.32712.0469.643
Bahama22.73467121.604459
Lesotho21.75566213.6577.436
Mauricius21.19145519.3051.431
Majoti20.9381852.96417.789
Burundi20.3863877319.575
Timori Lindor19.82212219.6973
Kongo18.83734912.4216.067
Islandë17.4463515.6651.746
Kuraçao17.39017817.102110
Ishujt e La Manshit17.32610315.1352.088
Mali 17.30060315.1141.583
Nikaragua17.1522094.22512.718
Tajikistan17.09512416.9665
Andorrë16.71213115.770811
Tajvan*16.58884815.597143
Arubë16.31217415.955183
Burkina-Faso15.71128115.211219
Brunei14.9929714.367528
Guinea Ekuatoriale13.57917313.32383
Xhibut13.50418613.29127
Shën Luçia12.97028012.562128
Sudani i Jugut12.71713312.395189
Hongkong12.42821312.13382
Kaledonia e Re12.10527611.518311
Republika e Afrikës Qendrore11.7081016.8594.748
Zelanda e Re11.260435.6355.582
Ishulli i Manit11.0856610.363656
Gambia9.9893429.6389
Jemen9.9871.9466.8451.196
Eritre7.305607.076169
Gjibraltar7.179986.632449
Niger6.9582546.541163
Ishujt Kajman6.73842.5504.184
Guineja Bisau6.4401466.25935
Sierra-Leone6.40112106.280
Grenada5.8882005.62266
Liberi5.8212875.52311
Dominika5.819375.396386
San-Marino5.790935.519178
Bermuda5.7301065.60321
Shën Vincent dhe Grenadine5.500744.991435
Çad5.1051754.87456
Shën Martin (Holandë) 4.575754.48020
Lihtenshtejn4.507613.958488
Comoros4.4891504.27366
Antigua-e-Barbudë4.1411174.00024
Shën Martin (Francë)3.949561.3992.494
Sao Tome dhe Principe3.731563.6750
Monako3.728363.517175
Ishujt Faroe3.408133.015380
Ishujt Turk dhe Kaikos3.096243.02151
Holanda Karaibeane2.869222.623224
Shën Kits dhe Nevis2.779282.72328
Ishujt Virgjinia të Britanisë2.7653802.727
Butan2.64032.62017
Shën Bartolome1.601601.595
Anguilë1.33431.207124
Groenlandë1.33201.011321
Wallis and Futuna44574380
Ishujt Folkland (Malvine)790079
Makao770770
Shën Pier dhe Mikelon5903227
Montserrat441412
Vatikan270270
Solomon Islands200200
Sahara Perëndimore10181
Palau8080
Vanuatu6132
Marshall Islands4040
Samoa3030
Saint Helena2020
Tonga1010
Micronesia1010
Christmas Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000
British Indian Ocean Territory010-1
Cook Islands0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Bouvet Island0000