Brazil 2014 - Sot çerekfinalet Francë-Gjermani e Brazil-Kolumbi

Sot pasdite dhe në mbrëmje do të luhen dy ndeshjet e para çerekfinale të Kampionatit Botëror të Futbollit Brazil 2014.

Brazil 2014 - Sot çerekfinalet Francë-Gjermani e Brazil-Kolumbi

Ndërsa në orën 22.00 do të luhet sfida tjetër çerekfinale Brazil-Kolumbi, në Fortaleza. Brazili e ka fituar Kupën e Botës 5 herë, ndërsa Kolumbia asnjëherë, por sot kolumbianët luajnë ndeshjen e parë çerekfinale në historinë e kampionateve botërore.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme