Botërori 2014 - Zvicra i falet tripletës së Shaqirit

Shqiptari Xherdan Shaqiri ka dhuruar spektakël mbrëmjen e të mërkurës duke shënuar 3 gola ndaj Hondurasit dhe duke dërguar kombëtaren e Zvicrës në 1/8 e këtij Botërori.

Botërori 2014 - Zvicra i falet tripletës së Shaqirit

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Franca nuk arriti t’i shënoi gol Ekuadorit edhe pse këta të fundit luajtën me një futbollist më pak në më shumë se 40 minuta, megjithatë me këtë pikë francezët u renditën të parët në grup. Të besuarit e Didier Deschamps do të kenë një kundërshtar relativisht të lehtë në 1/8, kombëtaren e Nigerisë.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme